fbpx

Teadupärast vajame vitamiine igapäevaselt, sest inimorganism neid kahjuks ise sünteesida ei suuda. Kui organism ei saa piisavalt vitamiine, siis kõige esimesena annavad sellest märku nahk, küüned ja juuksed. Aga just neid tahaksime ju vanuse kasvades ilusana näidata!

 

Nooruslikkuse vitamiin

Teiste kõrval on palju kõneainet pakkunud askorbiinhape, mida tuntakse C-vitamiinina. Just see vesilahustuv vitamiin aitab tugevdada meie immuunsüsteemi, parandada haavasid jms vigastusi ning tegelikult ka säilitada nooruslikkust. Seda nii kehalt, kui vaimult, sest c-vitamiinil on oluline roll ka aju heale toimimisele.

C-vitamiini on vaja väga paljude organismis toimuvate reaktsioonide toimumiseks, sealjuures on paljud neist reaktsioonidest seotud kollageeni sünteesiga. Iga naha ehitust tundev inimene teab, et kollageen on aine, mis annab meie kudedele ja organitele elastsuse ja struktuuri, aidates lisaks veresoonte elastsuse tõstmisele ehk südamehaiguste riski vähendamisele ka meie nahkkudet terve ja elastsena hoida. Sellest tuleneb otseselt kauakestvam nooruslikkus.

 

Kaitsevahend ilusaks eluks

Lisaks on C-vitamiin tugev antioksüdant, kaitstes keha vabade radikaalide kahjuliku mõju eest ja aeglustades sel moel vananemisprotsessi nii kogu kehas, kui ka selle nö “visiitkaardil” – (näo)nahas.

Suurimad vaenlased vitamiinirikkale nahale on lisaks päikesele ka õhusaaste, meie kiirenevad elustiilid, vähene magamine jms.

C-vitamiin on nahale tõeliselt vajalik niisutaja ja kaitseb ka vananemise soodustamisel esikohta hoidva liigse UV-kiirguse ja selle halva mõju eest.

 

Naha ühtlustamine ja struktuurne parandamine

Kõnealune vitamiin parandab naha vaskulaaarset integreeritust ehk tugevdab nahas olevaid kapillaare, mistõttu väheneb ka nende põletikulisus. Enam tähelepanu peaks sellele pöörama kuperoosse naha omanikud ehk need, kelle näonaha all on võimu haaranud  lõhkenud  kapillaarid. Sellisele nahale  sobib  ehtne  C-vitamiin ideaalselt.

Paljud meist on hädas ka naha liigse pigmentatsiooniga – neil inimestel tasuks kindel pilk pöörata just c-vitamiini rikaste abivahendite poole, sest see vitamiin reguleeribki naha pigmentatsiooni – C-vitamiini toimel väheneb melaniini moodustumine nahas ning selle ebaühtlane jaotumine, mille tulemusena ühtlustub ka nahatoon ja pigmendilaigud jäävad murede nimekirjast välja.

 

 C- vitamiini omastatavad allikad

Seda kasulikku vitamiini saame igapäevaselt manustada loomulikult toiduga (ja just see keha üldisema nooruslikkuse seisukohalt tähtis ongi), aga naha hooldamiseks ei saa kahjuks täielikult tervislikule toitumisele loota, sest lõviosa kehale vajalikust c-vitamiinist kulub hoopis seedesüsteemi veatule toimimisele ja nahk jääb siinkohal tõelise vaeslapse rolli, kes arvatakse saajate nimekirjast lihtsalt välja. Seega on nahale väga vajalik, et omanik varustaks seda täiendava vitamiinikogusega – tähtis on ka selle vitamiini välispidine manustamine.

 

Välispidine ergutav vitamiinipuhang

On kindlaks tehtud, et C-vitamiin on naha kaudu 8-10 korda omastatavam, kui võetuna suukaudse preparaadi või toiduna. C-vitamiini sisaldavad tooted on seega kasulik lisanüanss iga inimese vannitoariiulil, kes tunnevad/näevad, et nahk on väsinud, tuhm ning vajab turgutust.

Kindlasti peaksid C-vitamiiniga näohooldustooteid eriti agaralt kasutama kroonilised suitsetajad, sest nikotiin takistab oluliselt organismis C-vitamiini omastamist ning seetõttu on nahk tuhm ning naha vananemise ilmingud tekivad kiiremini. Nikotiinikasutajad peaksid omastama lausa topeltkoguses c-vitamiini, et jääda heasse vormi.

See ei tähenda mõistagi mingite tablettide söömist, sest Germaine de Capuccini teadlased on laborites teinud suure arendustöö, mille tulemusel saame pakkuda välja hoopis vastuvõetavama lahenduse – tooted, mis meie igapäevast tervislikkuse poole püüdlemist igati toetavad.

C-vitamiini sisaldavate toodete kasutamine pole tingimata sesoonselt piiratud ning soovi korral võib neid kasutada ka aastaringselt, kui on tunne, et nahk on väsinud ja vajab turgutust.

 

Timexpert C+ 

Germaine de Capuccini  on välja töötanud tootesarja Timexpert C+ (A.G.E.), mille vastutusalasse kuulub nii naha intensiivne korrigeerimine – silub kõik joonekesed ja kortsud, taastab naha tervisliku niiskustaseme, luminoossuse ja pinguldatuse -, kui ka küllaltki värskeltavastatud kosmeetilise probleemi, naha glükeerumise vastu võitlemine.

Naha glükeerumine kujutab endast väsinud ja vintsutatud naha ilmnemist, sest liigne glükoos on kombineeritud kollageeni ja elastiini kiududega.

Vanusega kogunevad glükeerunud valgud rakkudesse ning asuvad hävitama naha heaks välimuseks sedavõrd vajalikke aineid: elastiini ja kollageeni. Keemiliselt on protsess küllaltki lihtne – glükoos katab kollageeni ja elastiini kiud, mistõttu algab nende kiudude vankumatu jäigenemise protsess. Nii kaotavad nad igasuguse paindlikkuse ja võivad lausa puruneda. Siis reedab peegel päris kurva pildi kunagi nii ilusast nahast.

 

Tõhusad koostisained

Germaine de Capuccini on uuringute käigus avastanud mitmed huvitavad koostisosad, millega oma tooteid rikastada.

Töötati välja vitamiin C stabiilsem derivaat (VC-IP), mis stabiliseerib nahka välismõjude vastu ja on senisest suurema, suurepärase läbitungimisvõimega. Nahka imendudes, suurendab see märkimisväärselt kollageeni sünteesi, kaitseb naharaku DNA-d mutatsioonide eest, reguleerib nahatooni ja takistab nahale nii vajalike lipiidide oksüdeerumist nahkkoest.

Emake loodus varustab meid paljude vajalike ainetega – sellest teadmisest lähtudes ekstraheerisid teadlased ekstrakti ka ühest erakordse ainerikkusega Jaapanis kasvavast ploomisordist ume – see sisaldab tavalise Eesti ploomiga võrreldes topeltkoguses valke, mineraalaineid ja raku tööks vajalikke rasvu.  Nimetatud ploom näitas laborites oma silmapaistvat antiglükeeruvat mõju ehk on enneaegse vananemise pärssimises igati eesrindlik. Samuti eemaldab ta epidermises toimuvat kusumi effekti, mille puhul toodetakse nahka pruunika-kollaka värvusega lisaainet. Ehk naha ilus toon on ume-ekstrakti abil kindlalt kaitstud.

Samuti on nähtud vaeva tootekasutuse nauditavuse suurendamisega ehk tootesarjale on lisatud aroomi heaks vürtsikust ja värskust andvad oliivilehtede ja looduslike vürtside ekstraktid, mis lisaks aromaatsusele töötavad ka vabade radikaalide vastu.

 

Mõjus hooldus nii salongis, kui kodus

Kuna kodus võivad osad olulised etapid tootekasutuses täitmata jääda, pakutakse ka professionaalset tõhusat vananemisvastast salongihooldust.

Koduseid iluprotseduure eelistavatele inimestele tõttavad appi mitmed abilised, nende seas tõeliselt kerge, värske, tsitruselise tekstuuriga pea koheselt imenduv toode kuivemale  nahale, Intensive muti-correction cream . Normaalsele ja kombineeritud nahale aga  Timexpert C+ (A.G.E.) Intensive Vitamin Emulsion emulsioon.

 

 

Paljuski suurim murelaps on juba küpsemasse ikka jõudnud naiste jaoks just silmaümbruse ja huulte piirkond, mille jaoks on Germaine de Capuccini välja töötanud ääretult mugavalt kasutatava väga tõhusa koheselt efekti avaldava abilise – Correction and Express Lumisosity Eye Contour. See suudab koheselt taastada nahkkoe energiavarud, mis näitavad end luminoosse ja särava väljanägemisega. Pideva kasutamise järel silendab see nahka, kaovad tumedad silmaalused ja silmad näivad puhanud ja elavatena.

 

Väga otstarbekas on koduses nahahoolduses kasutada ära juba väljatöötatud aineid, mis on koondatud näomaskidesse.  Ka C-vitamiini ihkav nahk saab siinkohal abi õhukesest mittekootud kangast tehtud maskist Timexpert C+ (A.G.E.) Flash C Radiance Mask , mis on läbi imbunud C-vitamiini (VC-IP) ja ume-ekstraktidest ning kohandub mugavasti näo kontuuriga. Juba 20 minuti möödudes võib tunda naha “ärkamist”, värskust, niisutatust ja näha selle ilusat luminoossust.

 

Vastu suve vajab hooldust ometi ka keha – pärast tselluliidi kõrvaldamist on õige aeg kasutada kõrge toiteväärtusega, pinguldavat, noorulikku välimust taastavat kehakreemi ComPLeX C Body. Selle koostises peidab end menüantes trifoliaat-ekstrakt, millel on väga võimas antioksüdeeriv jõud. Tänu selle kergele tekstuurile ja peegeldavatele mikroelementidele, on nahk kohesele niisutatud ja kadestamisväärselt luminoosne.

 

 

Seerumisse peidetud jõud

Kõige kontsentreerituma C-vitamiini sisaldusega tooted on seerumid, mis sobivad tavapärase hoolduse täiendamiseks ja tõhustamiseks ning neid on soovitatav kasutada kuurina vaid paar korda aastas. Ka seerumite tootmisel kasutatakse kõrg-tehnoloogiat, püüdes välja töötada uuenduslikke toimeaineid ning tehakse väga põhjalikke uuringuid. Germaine de Capuccini pakub  40-päevast  ehtsa  C-vitamiini  kuuri nahale  imelise seerumiga Timexpert C+ (A.G.E.) Pure Essence Serum Coral, mis on tootesarja  kõige kontsentreeritum  ehtsa C-vitamiiniga seerum kõigi oma imepäraste kasuteguritega.

Peamine probleem C-vitamiini seerumi kasutamisel on selle ebastabiilsus. Kuna C-vitamiini seerumid oksüdeeruvad väga kiiresti, siis tuleb neid hoiustada eemal valgusest, jahedas ning pärast iga kasutamiskorda, tuleb pudel õhukindlalt sulgeda.

Võtame vastutuse ka oma keha olulisema kaitsebarjääri, oma naha eest. Näitab see ju tegelikult kõige ausamalt keha üldisemat seisukorda – ja enda tegelikkusest paremast küljest näitamine on meile ju harjumuspärane niikuinii (meigitud silmade ja värvitud huultega ei sündinud ometi ju keegi meie seast).