fbpx

Kaitse oma nahka väliskeskkonna saastemõjude eest

On ju nii, et suure maantee äärest me maasikaid-mustikaid söömiseks ei korja sel lihtsal põhjusel, et tahame kaitsta oma keha kõigi toksiinide eest, mis sinna suukaudselt sattuda võivad. Mööda suvist maanteed vurades näeme ju selgelt,  kuidas teed kasutavad erinevad sôidukid laotavad ôrna pilvena teepervel kasvavatele nii isuäratavatena näivatele metsmaasikatele, marjadele mürgise maanteetolmu-teki. Neid marju ei sooviks me ka peale makstes ära süüa ja keelame karmilt sellise teguviisi ka oma lastele.

Hooligem ka nahast
Kui hoolime oma tervisest väga ja väldime kõigest väest suukaudselt manustatavaid mürgiseid ühendeid, miks ei märka me, et ka keha kattev epiteelkude vajab kaitset täpselt sama palju. Muretseme, et seedekulglasse sattuvad mürgid võivad tekitada põletikke ja erinevaid kasvajaidki, kuid nahale kogunev tolm “kukub ju lihtsalt maha” või “kaob duši all” – nii see siiski ei ole. Nahakude ei ole välismõjude eest isoleeriv organ ja naha lõtvumisele, kortsude tekkimisele ja hallikaks muutumisele paneme mugavusest vaid vananemise sildi.

Selline asi siiski ei ole, sest naha kaitsmisega saaksime väga hästi hakkama, kui vaid asjaga pisut tegeleksime – areng nõuabki ometi mugavustsoonist väljaastumist!

“Paharet” päike
UV-kiired tekitavad nahas vabu radikaale, mis “näppavad” nahast sellele nii vajalikku hapniku ja jätavad naha ilma ka vitamiinidest E ja C. Arvestades, et needsamad UV-kiired, mida igal suvel kauni päevituse saamiseks püüame, on tegelikult nahale just selle hapnikuosakeste kaotuse tõttu vananemisprotsessi tugevasti kiirendavad.

Kui sellesse valemisse lisada ka eelpoolmainitud keskkonnasaaste õelamaiguline mõju, saamegi vastuseks kurva ja närtsinud nahaga näo meiega peeglist tõtt vaatamas.

Hävitame oma kosmoselaeva ise
Saastatuse kasvu eest meie koduplaneedil hoolitseme suure hoolega ometi me ise – raiume kindlameelselt maha vihmametsi, tekitame suuri auke osoonikihis, mis tegelikult ju kannab kaitsefunktsiooni planeet Maa floorale ja faunale mitte lubades tugeval kosmilisel kiirgusel ja veelgi suuremal UV-kiirte hulgal siinset elukeskkonda julmalt hävitada peamiselt lihtsa kõrvetamise teel – elu pannil ei tundugi vist eriti meeliülendav või mis?

Mida räägib statistika?
Maailma terviseorganisatsioon (WHO) on avaldanud, et 80% Euroopa inimestest peavad vastu seisma kõrgele saastetasemele. Kuni nende probleemidega tegelevad kõigest jõust erinevad looduskaitseorganisatsioonid, peame ise vaatama, et meie kehad sellele rünnakule vastu peaksid.

Naha koormamine
Olulisemad mainitud naha kahjustumise elemendid (UV-kiirgus ja saaste) on enim kohatavad just suuremate linnade keskkonnas – kui linnas elamine on siiski olulisem, kui maale vanaema juurde kolimine (mis kahjuks ei kingi ka meile piletit ohutule saaste- ja kahjulike UV-kiirte-vabale elule), peaksime kasutama muid viise enda välimuse ja sellest tuleneva enesetunde (naiste puhul on nende tunnuste vahel ometi väga otsene seos) kaitsmiseks ja parandamiseks.

Sest ka maal vanaema juures kasutame ometi olmekeemiat, vahel sobimatuid pesemisvahendeid, kohtume päeval sinist suitsu ajava traktoriga, käime õhtul kohalikus, tubakasuitsu täis, lokaalis jms.

Planeet on ühtviisi saastatud
Maailma terviseorganisatsiooni (WHO) on moodustanud skaala enamsaastatud linnade kohta maailmas – selgub, et õhusaastetase näiteks Pekingis on tervelt 200 (0 oleks see hea ohutu tase), Mumbais 162, Madridis 70, Pariisis 58, Londonis 54,  New Yorkis 66 ja Los Angeleses 50. Numbrid on nullist päris kaugel, mistõttu peaks iga enda välimusest hooliv inimene astuma samme selle kõige ladestumise vastu enda nahale.

Märgatavamad kahjustused nahal on muuhulgas ebaühtlane hallikas toon, lõtvunud nahk, nähtavad mustade ummistustega poorid, ebaregulaarne pigmentatsioon,  kortsud ja jooned ning naha tundlikuks muutumise üha kasvav tendents.

Mis on loodud aitama?
Germaine de Capuccini on muret märgates kogunud teadlased laboritesse ja nende koostööl välja töötanud uue keskkonnamõjusid vähendava ja uute eest kaitsva Excel Therapy O2 nahahooldussarja eesmärgiga  tugevdada oma nahka, aktiveerides tarkade aktiivainetega naha kaitsesüsteeme.

1st Essence
Meie igapäevasesse ilurituaali on  esimesena sammuna pärast naha puhastamist mustusest ja meigist väga hea lülitada mitmekordse toimega 1st Essence, mis muudab naha läbilaskvamaks ja võimendab sellele järgnevate hooldusevahendite toimeainete mõju 100%, aidates neil paremini nahka imenduda.  Samas aktiveerib seerum naha seesmist kaitsevõimet ja kindlustab ka väliselt nahale kolmekordse kaitse. Nimelt moodustab ta nahale õhukese mürkaineid ja saasteosakesi tõrjuva kaitsekihi, mis ei lase neil nahale kleepuda ega sellesse imenduda.  Kaitsetööd soodustavad aktiivsed tsütokiinid ja lipiidide nanostruktuurid (MPC-Defence Complex), probioootiline kompleks, niatsiinamiid,  glükolipiidid ning biosobivad polüsahhariidid. 1st  Essence järgselt  võiks kasutada oma igapäevaseid iluseerumeid ja kreeme.  Sa märkad, kuidas sinu varasemate ilutoodete tulemuslikkus paraneb silmnähtavalt.
Vaata meie E-poest!

Secret Mist
Sinu ilu liitlane, kaasaskantav Secret Mist, on värskendav näo iluvesi, mida on lihtne pihustada nii puhtale näole, meigi kinnitamiseks, värskendamiseks, niisutamiseks, pooride suuruse vähendamiseks, naha tugevuse parandamiseks, kortsude silumiseks jms. Nagu eeltoodust selgub, peab see ainulaane  kolmekordse kaitsega toode kuuluma iga naise kosmeetikakoti  iluarsenali, et seda siis vajalikul ajahetkel tööl, kodus, sportides, linnas, peol olles näole piserdada. Iluvesi annab kohese halo efekti, varjates sinu naha väsimuse ja stressinähud. See on sinu naha kauakestva sära saladuseks, saavutades tervema välimuse ühe silmapilguga. Korda seda nii mitu korda päevas kui vaja. Sprei aiatab meigil paigal püsida, on suurepärane niisutaja, kortsude silendaja ning kaitse agressiivse keskkonnasaaste, UV-kiirte ja olmest tuleva saaste eest.
Vaata meie E-poest!


EXCO2 Cityproof professionaalne näohooldus ilusalongis
Ilusalongis oleks hea proovida uut EXCO2 CITYPROOF professionaalset näohooldust, mis kätkeb endas ehtsa hapnikuteraapia, toksiine väljutava orientaalse samuraide terapeutilise näomassaaži, mis on ühendatud näo refleksoloogiaga ning uudse tehnoloogiaga  kahekordse maatriksiga kihilise näomaski. Sa veendud, et  ilusalongi külastus  oli tulemust väärt…
Vaata lisaks!

Iga muutus, mida tahame ellu viia, peab ometi algama meist endist. Ja enese ilusamaks muutmine toob ometi palju südamerahu ja meelekindlust, mis aitavad ellu viia igat suurt või väikest muutust meie eludes.