Suve saabudes ja lühemate riiete kandmisel hakkab iga naine üha rohkem tähelepanu pöörama oma keha välimusele. Üheks peamiseks keha esteetiliseks probleemiks, millega suur osa naisi kokku puutuvad ja võitlevad on tselluliit. Oxfordi sõnastik kirjeldab tselluliiti kui “Püsivat nahaalust rasvkude, mis põhjustab naha lohustumist, seda eriti naiste puusade ja reite piirkonnas.”
Tõesti, tänu google’le ja erinevatele väljaannetele oleme kursis, kus tselluliit asub, kuid kahjuks võtab tselluliit särava koha ka meie enda tuharatel. Ja oleme liiga hästi näinud, milline ta välja näeb – peame ju temaga iga päev koos elama! Mida me päriselt teadma peame, on tselluliidi tekkimise põhjused ja tõhusaimad lahtisaamise viisid.
MÕNED FAKTID TSELLULIIDI KOHTA:
- Tselluliit on väga levinud probleem, mõjutades 90 protsenti naistest ja 10 protsenti meestest.
- Valdavas osas on tselluliidiga kimpus naised oma kollageenikiudude struktuuri tõttu. (Naistel paiknevad need vertikaalsete joontena, kui meestel on kollgeenikiud paigutatud nahka risti-rästi)
- “Apelsinikoore-välimus” naha pinna all ilmneb, kui rasvkude ja vedelikud moodustavad kollageenikiudude vahele nö “taskukesed” .
- Tselluliit ei ole tingimata märk ülekaalulisusest. Tihti on haaratud ka toonuses, terved inimesed.
- Geneetikal on tselluliidiga tihe seos ja tänu sellele on mõnedel inimestel lihtsam seda vähendada, kui teistel.
- On olemas kolm peamist tselluliit tüüpi ja tulemuste saavutamiseks on vaja tegeleda kõigi kolmega.
Mis siis on tselluliit ja kuidas ta tekib?
Enne probleemiga tegelemist on vaja aru saada, et tselluliit ei ole vaid rasv. See on kombinatsioon lõksu jäänud rasvarakkudest, nõrgenenud kollageenikiududest ja vedelikupeetusest. Need on 3 peamist tselluliit tüüpi:
1. ADIPOOSNE EHK RASVKOELINE TSELLULIIT
Põhjustatud rasvarakkude arvu ja suuruse kasvust.
Adipotsüüdid (rasvarakud) moodustavad rasvkoe ehk piirkonna, kus energia salvestatakse rasvana. Seda rasva me vajame, et olla terve. Olenevalt rasvarakkudele laekuvast stiimulist, nad kas paljunevad ja talletavad rohkem rasva või kahanevad, vähendamaks rasvkudet.
Tselluliit tekib, kui rasvarakud paljunevad ja talletavad rohkem rasvkudet kui keha vajab, jäädes kinni kollageenikiudude vahelistesse taskutesse. Selline tasakaalutus tuleneb reeglina toitumisest: suures koguses rafineeritud suhkru söömine, töödeldud toidu tarbimine; söömine regulaarselt suuremas koguses, kui keha põletada suudab või suures koguses alkoholi tarbimine.
2. KIULINE TSELLULIIT
Põhjustatud kollageenikiudude struktuursetest muutustest ja nende nõrgenemisest.
Kui nahaalused kollageenikiud nõrgenevad või kaotavad elastsuse, hakkavad nende all paiknevad rasvakogumid neist kiududest nö “läbi suruma” ja põhjustavad sellega nahaaluseid lohukesi. Kollageenikiud ja sidekude võivad nõrgeneda arvukatel põhjustel, nagu näiteks lihastoonuse vähesus, vananemine, päikesekahjustused, liigne rasv, hormoonid ja kehv vere- ja ainevahetuse ringlus.
3. SISSE TUNGINUD TSELLULIIT
Põhjustatud kehvast vereringest & vedelikupeetusest.
Veresoonte seinad on moodustunud elastsest koest, mis võimaldab toimuda vereringel. Kui need seinad kaotavad elastsuse, väheneb vereringe kiirus. Väljutamise asemel surutakse liigvedelik ja jääkproduktid rasvkoe poole, kus need haagivad end rasvarakkude külge, põhjustades tselluliiti ja paistetust. Väheneb ka hapniku ja toitainete transport, mis toob kaasa ainevahetuskiiruse vähenemise.
Veresoonte seinte nõrgenemine kaasneb loomupäraselt vananemisega, aga seda saavad mõjutada ka mitmed elustiilivalikud nagu kehalise liikumise vähesus, suitsetamine, stress, pikka aega järjest istumine või suure soolasisaldusega toidu söömine.
Kuidas vabaneda tselluliidist?
Kahjuks ei ole tselluliidi pikaajaliseks kaotamiseks kiiret lahendust. Tõsiste tulemuste saavutamine võtab aega, järjepidevust ja kombinatsiooni elustiili kohandamisest. Kui vähendada tselluliiti, kuid ei tegeleta halva vereringe probleemiga, on tselluliit varsti tagasi. Alljärgnevalt mõned soovitused:
1. Tselluliidivastased kreemid: suunatud kõigi kolme tselluliiditüübi vähendamisele
Hea tselluliidivastase kreemi kaks korda päevas pealekandmine (toimib koostöös teiste lahendustega) aitab tselluliiti vähendada. Otsi toodet, mis tegeleb vähemalt kahte tüüpi tselluliidiga ning toimib tselluliidi vähendamise kõrval ka selle ennetamisega. Jälgi, et toode põhineks tõhusatel taimeekstraktidel, mis soodustaksid ja kiirendaksid rasvade “põletamist”, samal ajal piirates uue rasva kogunemist. Ideaalse lahendusena oleks kasutada esmalt kontsentreeritud kehageeli probleemsetele piirkondadele, nagu HD Lipo kehageel, mida tuleks kasutada lokaalselt vaid probleemsetel piirkondadel ja toimib just kõigi tselluliidi tüüpide korral, lõhustab rasvarakke ning parandab naha seisundit.
Seejärel võiks nahale kanda üldise salendava toimega kehakreem/õli. Selleks soovitame Defined & Fit 24h geel-kreemi või Total Fit kahefaasilist kehaõli.
Vihje: Paremate tulemuste saavutamiseks kanna kreem nahale pärast treeningut – toode imendub tõhusamalt, kui vereringe on stimuleeritud.
2. Rohkem igapäevast liikumist: sihib sisse tunginud tselluliiti
Tselluliit moodustub kõige kehvema vereringlusega piirkondadesse ehk kiire kõnni, ujumise ja jooksmise sarnased lihtsad harjutused võiksid kujuneda kogu keha vereringe parandamise eesmärgil igapäevasteks. Vaid 10 minutit päevas toob hea muutuse.
3. Tee trenni! Jõutreening: sihib kiulist tselluliiti
Jõutreening on suurepärane viis sidekudede tugevdamiseks ja toonuse lisamiseks lihastele. See võimaldab keskenduda kindlatele piirkondadele ja treenida lihaseid oluliselt intensiivsemalt, kui see kardiotreeningul võimalik on. See põletab ka palju liigset rasva.
4. Kasuta toidulisandeid: sihivad kõiki kolme tüüpi tselluliiti
Hoolikalt valitud toidulisandid on hea viis rünnata tselluliiti seestpoolt, aidates halvendada rasvarakkude olukorda, väljutada kehast jääkained ja tugevdada kiulist kude. Otsi koostisosi, mis on diureetilise mõjuga, nagu hobusejõhv ning kofeiini sisaldavaid koostisosi, mis aitavad rasva põletada. Väldi kõike, milles on suhkrut või ebameeldivaid lisaaineid. Germaine de Capuccini valikust on ideaalne Guaranal, Mate’lt, Ortosifoonil ja Hobusejõhvil baseeruv toidulisand ADD+ Cellu-Dren Complex, mis aitab kehast eemaldada mürkaineid ja liigset vedelikku ning koos tervislikuma toitumisega soodustab see kaalu- ja vormikaotust.
5. Massaaž: sihib kõiki kolme tüüpi tselluliiti
Loomulikult on profesionaalsetel massaažiseanssidel tselluliidile väga positiivne lühiajaline mõju. Parimateks tulemusteks leia hoolitsus, mis lisaks salendavatele massaazitehnikatele on kombineeritud ka salendavate ja tselluliidivastaste toodetega, et “taltsutada apelsinikoorenahka” ja pinguldada lõtvunud nahka, toimides kõigis kolmes tselluliidi loomisprotsessi faasis. Loe lisaks Germaine de Capuccini professionaalsetest tselluliidivastastest hoolitsustest siit ja siit.
6. Toitumine: See sihib rasvkoelist tselluliiti
Väldi suuri koguseid rafineeritud suhkrut, töödeldud toitu, valgeid süsivesikuid ja, sisaldavaid toite, mis sisaldavad magustajaid, lisaaineid või kemikaale. Need kõik muunduvad kehas suhkruks ja saavad ladustatud, paisutades ebameeldivalt ka rasvkude. Vee joomine ja veerikka toidu söömine hoiab samuti sidekude tugeva ja pringina.
Oluline on jälgida ka toitumist, söö regulaarselt, väldi suuri koguseid rafineeritud suhkrut ja töödeldud toitu. Suurte toidukordade puhul tuleks jälgida taldrikureeglit. Reegel ütleb, et pool taldrikust peaks olema salat ja köögivili; veerand teravili, täisteratoode või kartul ning viimane veerand valk (liha, kala, muna, kaunviljad). Kindlasti ei tohiks unustada süüa valke ning süsivesikute puhul tuleb jälgida, et neid liialt ei sööda, kui eesmärgiks on kaalulangetus.
Vaata lisaks Germaine de Capuccini tselluliidivastaseid tooteid siit .