fbpx

Sinise ekraani laastav kiirgus

Kaasaegses maailmas on muutunud iseenesestmõistetavaks, et veedame valdava osa oma ajast ekraanide ees – olgu selleks siis tööl arvutid, kodus teler või mõni muu kodutehnika liik, alates pesumasinast, lõpetades mikrolaineahjuga ja otseloomulikult nutitelefonid, mis saadavad meid kõikjal praktiliselt terve ööpäeva vältel.

Palju on räägitud ekraanide kahjulikust mõjust silmadele ja nägemisele, mistõttu

Vahel võiks pilk ekraanilt eemale eksida

kasutavad teadlikumad inimesed nt arvutitel ekraanikaitseid, mis aitavad säästa silmi kahjuliku kiirguse eest. Märkimisväärselt vähem on aga räägitud ekraanide kahjulikkusest nahale. Ekraanidest kiirgav valgus (High Energy Visible ehk HEV valgus) põhjustab nahal oksüdatiivset stressi ning vabade radikaalide tootmist, mis käivitab inimese nahal armutu vananemisprotsessi. Ajakirjale Bazaar antud intervjuus räägib dermatoloog dr Stefanie Williams, et HEV valguse kiirguse toime sarnaneb paljuski UVA-kiirguse (mille kahjulikkuses ei kahtle enam vist keegi) toimega nahal. Tema väitel, on aga sinise valguse poolt tekitatud kahju isegi suurem, sest ulatub naha dermiseni välja – see on nahakiht, milles nooruslikkuse eest vastutavad kollageen ja elastiin peamiselt tegutsevad – nii sügavale ei ulatu isegi UV-kiirgus. Kollageeni ja elastiini „kodu“ hävitamisel kaotab nahk oma elastsuse ning näole hakkavad tekkima kortsud.

Sinine valgus häirib ka meie uinumist, sest mõjutab une eest vastutava hormooni – melatoniini – taset, mistõttu ei soovitata vahetult enne magamaminekut veeta aega oma nutiseadmes või arvuti taga. Kosmeetikafirma Estee Lauder teadusuuringute juht dr Nadine Pernodet väitel muudab öine sinine valgus nahrakkude ööpäevast rütmi, tekitades neis veendumuse, et tegemist on päevaga, mistõttu katkestavad naharakud oma harjumuspärase öise uuendamise protsessi. Nagu me aga hästi teame, on noorusliku naha säilimise seisukohalt ääretult oluline, et nahk saaks öösiti taastuda ning uueneda.

On selge, et kaasajal ei ole võimalik vältida kokkupuudet sinise valgusega, küll aga saame me oma nahka kaitsta sinise valguse eest.  Teatavat kaitset pakuvad UV-kaitsega kreemid (kaitse loodusliku sinise valguse eest), kuid nahk vajab kaitset ka  HEV valguse eest, mis domineerib siseruumides (kaitse ekraanidelt kiirgava sinise valguse eest).

 

 

 

Germaine de Capuccini teadlased on töötanud välja Excel Therapy O2  Pollution Defence sarja, mis annab nahale mitmekülgse kaitse  4 erineva saasteliigi vastu,  nagu õhu-, olme-, UV-kiirte ja digitaalse saaste vastu.
Uuendatud ja kaasajastatud Excel Therapy O2  Pollution Defence liin  (keskkonnast tulenevate  saastevormide vastu),  mille kolm kõige uuemat toodet: O2 Pollution Defence Youthfulness Activating Oxygenating kreem ja emulsioon näole ning silmaümbruskreem tagavad täiusliku kaitse nii keskkonnasaate mõjude ja  HEV valguse eest.

Hoidkem oma nahka võimalustega, mis meile pakutakse!

 

 

 

One thought on “Sinise ekraani laastav kiirgus

  1. Pingback: Rahu ja heaolu nahale | Kreeten

Comments are closed.