fbpx

Seerumite vajalikkusest elujaatava naha hüvanguks

Tihti soovitavad iluteadlikumad inimesed ja salongide esindajad naha hüvanguks just seerumeid, jättes siiski pahatihti selgitamata, mida see vahend reaalselt endast kujutab.

Niisiis – väike selgitus:

Seerumid sisaldavad kõrgemas kontsentratsioonis nahka mõjutavaid aktiivaineid, olles tekstuurilt geeljad. Et saavutada maksimaalne soovitud efekt, on mõistlik valida sama firma seerum ja kreem, sest need tooted töötavad vastastikuses sünergias.
Seerumid on mõeldud kasutamiseks kuuridena ajal, kui nahk vajab täiendavat turgutust, normaliseerimist või kaitset. Nii nagu maskidegi puhul, on seerumite valik väga rikkalik: niisutavad, toitvad, rasueritust normaliseerivad, vananemis-vastased, trimmivad, sära andvad, rahustavad, hapnikuga rikastavad, valgendavad jne. Valitud seerum ja hoolduskreem ei pea alati olema samast tooteliinist. See tähendab, et võib kombineerida näiteks niisutavat seerumit ja kuiva naha kreemi või sära andvat seerumit ja vananemisvastast näokreemi jms.  Seerumi näol on tegemist väga tugevatoimelise vahendiga, mille tootmisel kasutatakse kõrgtehnoloogilist tehnikat ja väga põhjalikke uuringuid.

Arvestades seerumi suurt koostööd naharakkudega, peab selle imenduvuse ja nahale parema ligipääsu võimaldamiseks naha eelnevalt puhastama (vahel on hea nahk puhas-tamisfaasis ka koorida, et surnud naharakud eemaldada, hästi toimivana võib seejuures soovitada EXCEL THERAPY O2 365 SOFT SCRUB FACIAL CLEANSING EXFOLIATING FOAM).

Kuigi seerum võib oma koostise tõttu näida ka suurepärase niisutajana, ei tasuks sellel näilisusel end petta lasta – vaatamata kõigele vajab ka seerumiga toidetud nahk enda peale kaitsvat niisutajat, et selle all ja koostöös niisutava kreemiga palju tõhusamalt toimida.

Seerumi kasutamise tihedus sõltub konkreetsest seerumist, aga reeglina soovitatakse seda teha kahel korral päevas – hommikuti ja õhtuti. Väike kogus toodet kantakse näole, kaelale ja dekolteele ning masseeritakse õrnalt, kuni see on täielikult nahka imendunud. Kui pakendil on kirjutatud, et kõnealust seerumit võib kasutada ka silmaümbrusesse, siis võib nii teha. Kui sellist märget ei ole, tuleb õrnast silmaümbrusest hoiduda. Seejärel kantakse nahale sobiv päevakreem. Kui kasutatakse lisaks jumestuskreemi, on soovitav 15 minutit oodata, kuni kreem on nahka imendunud.

Intensiivsema  tulemuse saavutamiseks on vajalik seerumit kasutada hommikul ja õhtul pärast põhjalikku naha puhas-tamist (puhastustoode + näovesi). Kui seerumit kasutatakse nt aastaaegade vaheldumisel või lihtsalt jume värsken-damiseks, võib õhtuse kasutuskorra ära jätta. Soojal suvel võib nt niisutavat seerumit kasutada ka päevakreemi asemel, seda siiski vaid juhul kui seerumi peale lisatakse ka päikeseblokaatoriga toodet (nt spetsiaalne näospray).

Samuti ei või unustada, et igale nahatüübile ja igale nahaga seotud murele on vastav seerum, mis just konkreetselt sellele vajadusele loodud on. Kui see soovitus just sildil ei kajastu, tasuks lähtuda koostise nimekirjast:

 

Sära kaotanud naha korral toimib kõige paremini seerum, mis sisal-dab ohtralt C-vitamiini (Timexpert C+ (A.G.E.) Pure Essence Serum) (C-vitamiin tõstab kollageeni tootmist, aitab tugevasti kaasa naha enesetaastamise protsessile ja vähendab põletiku-lisust), retinooli (TX RIDES   Retinage  Filler) (antioksüdant, vähendab samamoodi põletikulisust nahas), tsinki (silub ärritusi, reguleerib naha rasutootmist) ja salitsüülhapet (avab poore) (Purexpert Essence).

 

Kuiva naha korral tasuks tähelepanu pöörata seeru-misse peidetud E-vita-miinile (võimas antioksü-dant, mis kaitseb naharakke oksüdatiivse kahjustuse eest), niatsiin-amiidile (tõstab naha elastsust, kasvatab keramiidide taset nahas), glükoolhappele (koorib õrnalt ja toob toonikuse tuhmile nahale) ja hüaluroonhappele (säilitab ja toob naha niisutatuse). Sobiv oleks nooruse eliksiirina tuntud Absolute Nourishment Elixir, kuna rikastab nahka ka lipiididega.

 

 

Tuima/tuhmina näiva naha korral tasub otsida toodet, mis sisaldab antioksüdante nagu näiteks rohelise tee ekstrakt, resveratrooli, feroolhapet (püüab vabu radikaale, suurendab päevasel ajal päikesekaitsevahendi tõhusust ja toetab rakulist uuenemist ja taastumist öösel). Selleks vast sobivaim on 1-st Essence seerum.

Vananemisilmingutega naha korral on tõhusateks abivahenditeks Germaine de Capuccini valikust Tx SRNS Repair Night Progress Serum, Sleeping Cure ööseerumid, Retinage Filler seerum retinooliga.

Lipiididevaesele kuivale ja tuhmunud nahale oleks parimateks turgutajateks Rose Hip Oil ja Absolute Nourishment Elixir
Tundliku naha olukorda on loodud parandama B_Calm SOS Intensive Care Facial Bal-
Haiguste, liigse päikesekahjustusega või küpse ea saabumise järgselt  uuendamist ja “uut hingamist” vajavale nahale mõjub kõige eesmärgi-pärasemalt  Gylcocure Booster
Erinevatel põhjustel pigmnedilaikudega “õnnistatud” nahale sobib enim
luminoossuse ja kohese sära kinkiv Power Light Booster.

Arvestades seerumite tõsiselt võimekat olemust, tasuks nahka nendega vahel pisut hellitada ja oma väljanägemisse seeläbi nooruslikkus ja sära tuua. Naha kiitvat heaolu ja ilu on üsna ruttu näha!