fbpx

12 vastust enamlevinud küsimustele päikesekaitsest!

1. Millised kiired võivad nahka enim kahjustada ja mis vahe neil on? Kuidas mõjutavad eri kiirgused nahka?

Päikesekiirtel on erinevad lainepikkused, mistõttu erineb nende nahaläbitavus ja seetõttu erineb ka toime nahale.

2. Millele täpsemalt päikesekreemi SPF-number vastab?

Igale inimesele sobib tema fototüübile vastav SPF kaitse. Tegelikult on ka konkreetsetele kaitsefaktori määradele reageerimine väga individuaalne, olenedes enim just inimese naha nahatüübist – kui inimene teab, et tema naha taluvus päikesele kaitsekreemita ilma igasuguse kahjustuse tekketa on 10 minutit, pakub SPF5 talle kaitset 50 minutiks. Aga samas teine inimene, kes saab olla päikese käes riskivabalt 5 minutit, ilma päikesepõletust saamata, siis SPF5 päikesekaitse pakub kaitset vaid 25 minutiks.

3. Kui ma kasutan SPF30 kaitsega näokreemi ja selle peale kannan SPF20-ga jumestuskreemi, siis kas tõuseb ka päikesekaitse SPF50-ni?

Ei. Tegelikkuses jääb kaitseks vaid suurim nahale kantud kaitsefaktoriga kreem, antud juhul on selleks SPF30.

4. Kas SPF kaitseb ka UVA kiirte eest? Kuidas üldse “lugeda” päevitustoodete pakendil olevad infot õigesti?

SPF märgis näitab kaitset vaid UVB kiirte eest. Praegu on maksimaalne kaubanduses saadaolev päikesekaitsefaktor 50+. UVA kiirte kaitseks on erinevaid võimalusi.

Traditsiooniliselt kaitsevad UVA kiirguse eest vaid pikad käised ja kübarad, kuid Germaine de Capuccini teadlased on suutnud asja teisiti, märksa mugavamalt korraldada – nende poolt kasutatava COLIPA meetodi järgi moodustab kreemide kaitse UVA kiirguse eest vähemalt kolmandiku kreemi kaitsefaktorist UVB kiirguse ees.

5. Päikesekaitsefaktori SPF omadus on kõikidel brändidel ühtne?

Kui tootel on märgitud kindel SPF kaitsefaktor, siis see ka sellele vastab ja on vastavaid uuringuid läbi viies ka kindaks tehtud. Germaine de Capuccini on päikesekaitse suurendamiseks lisaks SPF-ile kasutusele võtnud uued päikesekaitse tehnoloogiad.

Näiteks on lisatud Golden Caresse toodetesse lisakaitse tüvirakulise päikesekaitse näol. See ennetab kiirguste põhjustatavaid kahjustusi ja parandab juba ilmunud nahakahjustusi tüvirakkude tasemel, stimuleerides nii naha kaitse- kui parandusmehhanisme, tugevdades naha uuenemisvõimet ja pidurdades enneaegse vananemise protsessi. Sisaldades ka päikese tekitatud pigmendilaikudele korrigeerivat toimet, kindlustavad need kreemid värske ja noorusliku välimuse ka kõige põletavamas päikeses.

6. Millist päikesekaitset peaks kasutama raseduse ajal?

Kuna raseduse ajal toimuvad kehas hormonaalseid muutuseid, mis soodustavad ka naha hüperpigmentatsiooni, siis soovitame kindlasti kasutada võimalikult tugevat päikesekaitset. Eelistada võiks pigem kergemaid emulsoonivorme, nagu näiteks Anti-Age SPF50 päevitusemulsioon näole, mis tagab õlivaba koostise tõttu ilusa mati välimuse või CC-kreemi SPF50-ga, mis annab nahale ka kauni jume. Kui nahk on päikese suhtes eriti tundlik, soovitame Golden Caresse veekindlat ja liivatõrjuvat päikesekaitsepiima SPF50 näole ja kehale.

7. Kas kehale mõeldud päikesekaitset võib kasutada ka näole?

On olemas kindlad tooted näole ja kindlad tooted kehale, kuna nahk on nendes piirkondades erineva ehitusega. Üldiselt seisneb nende kreemide erinevus just tekstuuris. Kehale mõeldud toode võib tekitada näole liigset rasu ja laike, kuna nad on enamasti tekstuurilt õlisemad ja sisaldavad rohkem niisutavaid koostisosi.

Samuti on olemas tooteid mis sobivad mõlemale piirkonnale ja on nö universaalsed. Sellisel juhul on antud info ka pakendile märgitud (face and body).

8. Kas päikesetoodetes sisalduvad lõhnaained võivad põhjustada päikesekäes olles kõrvaltoimeid?

Germaine de Capuccini päikesekaitsetoodetes puuduvad igasugused valgustundlikud lõhna- ja koostisaineid.

9. Kas ma peaksin päevitusjärgseid tooteid kasutama ka juhul kui nahal ei esine päikesepõletust?

Päevitusjärgse kreemi kasutamine on mõistlik ka ilma päikesepõletuse tekketa, sest see toob nahale vajalikku niisutust. Päevitusjärgsed tooted nagu Icy Pleasure on loodud nahka taastama, kaitsma, niisutama ja päevitust pikendama. Meeles tasuks ka pidada, et antud tooted siiski ei asenda igapäevaseid näo- ja kehahooldustooteid.

10. Kas eelneval suvel alles jäänud päikesekreemi võib ka tuleval suvel kasutada?

Kuna igas maakera punktis ei põleta palav päike just igal aastal, võib tekkida kiusatus võtta kasutusele juba mõnel varasemal aastal ostetud päikesekaitse-toode. Kuigi see on kahtlemata mõistlikum, kui üldse mitte mingi kaitse kasutamine, ei ole see siiski eriti soovituslik. Eelmise suve rannakotis kuumenenud kreem võib olla kaotanud osa oma võimekusest nahka kaitsta. Lisaks võib kreemipotsikusse olla sattunud merevett või rannaliiva. Või lapse sulanud jäätist. See muudab kreemi taaskasutamise väga ebasoovitavaks just selle oluliselt vähenenud kaitsevõimekuse ja võimalike “lisandite” tõttu.

11. Kas päikesekaitse tooted on mõeldud vaid päevitajatele?

Ei. Päikesekaitsega kreemi peaks nahale kandma alati, kui päikese käes viibite.

Uue generatsiooni Golden Caresse päevitussarja toodete koostis on ülimalt kerge ja meeldiva tekstuuriga, tekitades nahale kaitsva “nähtamatu kilbi” ja ei jäta riietele valgeid jälgi.

12. Milline on minu nahatüüp?

Loodan, et nüüd oskad päikesekaitsetoodete ostul teadlikuma valiku teha, kuid kui siiski peaks sul mõni küsimus tekkima, siis kirjuta meile kindlasti info@kreeten.ee, helista või küsi oma Germaine kosmeetikult!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga