fbpx

5 sammu igapäevases näopuhastuses

Iga esteetilise progressi või nähtava ilu parandamise eelduseks on vaadeldava pinna, praegusel juhul näonaha, korralik puhastamine. Naha tegelikele vajadustele vastav kodune puhastamine näeb ette mõningaid üsna kindlaid soovituslikke samme.

Arvestades, et iga nahatüübi hooldamine nõuab erinevat tegevuslaadi ja erinevaid tooteid, oleks õige lähenemise tarbeks vajalik esmalt hinnata oma tegelik nahatüüp: 

Normaalne nahk— Nahapoorid on väikesed, ebapuhtusi ei esine või on vähe, nahk on sile, pehme ja elastne. 

Kuiv nahk — Nahapoorid on väikesed, pesu järgselt kiskuv tunne, nahapind võib ketendada ja/või on kare, ebapuhtusi ei esine v.a miiliumid. 

Kombineeritud nahk — T-tsoon on rasusem, suuremad poorid ning ebapuhtused. Võib olla pinnakuiv ja nahavärvus ebaühtlane. 

Rasune nahk — Nahapoorid laienenud ja selgelt nähtavad, esineb ebapuhtusi ning nahk on läikiv.

Näo puhastamine on vajalik nii hommikuti, kui õhtuti isegi juhul, kui meiki kasutatud ei ole – keskkonnast ligitikkuv mustus ja saaste on igati mõistlik naha pinnalt eemaldada, et see seal suuremaid kahjusid korda ei saadaks. Lisaks ei pääse hoolikalt valitud näokreemi head ja vajalikud toimeained nahal endast kõike andma, kui nahapind on tõkestatud mustusbarjääri poolt.

  1. Kõigepealt tasub teostada esmane puhastus ja haarata näopesugeeli või –vahu järele, et kogu päeval näole ladestunud mustus kraanikausist alla saata. Siinkohal võib hästi kasutada ka mitsellaarvee-geeli, mis on eriti sobilik tundliku naha puhul.

Näoseebi asemel võib selles järgus kasutada ka puhastuspiima või –õli. Puhastuspiim,-õli-, -vaht, -geel puhastavad nahapoorid  meigist, rasust, higist, mustusest, samas säilitavad naha niiskustaset. Sõltuvalt koostisest on  puhastusvahendid loodud arvestama erinevate nahatüüpide vajadustega. Puhastuspiimad ja -õlid sisaldavad niisutavaid ja antioksüdatiivseid komponente, õlisid,  mis pakuvad nahale mugavustunnet, sära ja siledust. Puhastavad sügavalt ja rahustavad nahka.

Näoseebi asemel võib selles järgus kasutada ka puhastuspiima või –õli. Puhastuspiim,-õli-, -vaht, -geel puhastavad nahapoorid  meigist, rasust, higist, mustusest, samas säilitavad naha niiskustaset. Sõltuvalt koostisest on  puhastusvahendid loodud arvestama erinevate nahatüüpide vajadustega. Puhastuspiimad ja -õlid sisaldavad niisutavaid ja antioksüdatiivseid komponente, õlisid,  mis pakuvad nahale mugavustunnet, sära ja siledust. Puhastavad sügavalt ja rahustavad nahka. Geelid, vahud on õlivabad ning sobivad rohkem kombineeritud, rasusele nahale. Ikka naha puhastamiseks, mustuse eemaldamiseks, rasu reguleerimiseks, andes siinjuures matistava tulemuse. Puhastusvahend ei tohiks mingil juhul nahka kuivatada.

2. Seejärel on igati kohane näokoorimine, et vabaneda oma tegevuse lõpetanud ja naha pinnale kogunenud surnud naharakkudest ja abrasiivse koorimise tõttu ka nahaaluste kapillaaride tegevuse elavdamiseks.

Siinkohal on mõistlik jälgida oma nahatüüpi – kui see osutus normaalseks, võiks koorimisele pühenduda korra nädalas, kuiva naha korral korra kahe nädala tagant ja rasune nahk vajab seda tegevust umbes kahel korral nädalas, et vabaneda kogu eritunud liigsest rasust ja ummistustest.

3. Seejärel kasutatav toonik või seerum toidab kooritud nahka parimal moel ja võimaldab sel omandada kõik selles peituvad vajalikud aineid parimal viisil.

Seerumikuure võiks läbi viia  1-2 korda  aastas ja muul ajal kasutada nahatüünile sobivaimat toonikut. Toonikud on naha pH- taseme taastamiseks, värskuse andmiseks ja naha ettevalmistamiseks järgmisteel toodetele. Peale veega kokkupuudet toniseeri alati.

4. Koorimise ja seerumi järgselt on eelistatuim kanda nahale näomask. Maske leidub nii nahatüübi järgi kui ka naha seisundist lähtuvalt – on nii rahustavaid, niisutavaid, toitvaid, sügavpuhastavaid, taastavaid maske.

Oluline on valida mask selle järgi, mis on naha hetkeseisund. Näiteks kui sul on rasune näonahk, aga hetkel tunned nagu nahk oleks kuiv ning kisuks, siis vali niisutav näomask. Kui tunned, et soovid lihtsalt näonahka turgutada, siis vali mask vastavalt oma nahatüübile. Maski oleks soovitav kasutada 1-2 korda nädalas.

5. Kreem, mis järgmisena nahale kantakse, peaks täpselt lähtuma konkreetsest nahatüübist. Siinkohal on valik igale erivajadusele. Valida võib kuivale, rasusele, noorele või küpsemale nahale loodud kreemi. Ka sära ja luminoossust lisava ning tõhusalt igapäevase saaste vastu kaitsva kreemi.