fbpx

Milline on Sinu nahatüüp?

Käesoleva postitusega vastates lihtastele küsimustele, saad vastuse oma kahtlustele, saada teada, milline on Sinu nahatüüp, kuidas selle eest hoolitseda ja milliseid tooteid peaksid kasutama.
Järgnevad on nahatüübid:

Kui Sul on KUIV NAHK, siis esimese asjana pead meeles pidama, et selline nahk või olla tingitud erinevatest põhjustest: väljendus vee puudusest või liigsest vee kaotusest, mis on tuntud dehüdreerumisena. Või on põhjustatud rasunäärmete ebapiisavast sekretsioonist, mis esineb lipiididevaesel nahal. Kui valida hooldust sellisele nahatüübile, siis peame vaatama toodetes selliste aktiivainete olemasolu, mis julgustavad stratum corneumi vee hoidmise võimet ja seda ka sügavamates epidermise kihtides. Samuti peame taastama naha korrektse rasuerituse, et nahk omaks tasakaalustatud epikutaanset emulsiooni.

Kui Sul on RASUNE NAHK, teame, et probleem ei seisne mitte ainult liigses rasuerituses, vaid ka nahal võivad ilmneda ka teised muutused, nagu akne, dehüdreerumine, tundlikkus, ärritused jt. Kõik eeltoodu võib olla seotud rasuse nahaga ning suunab meid otsima aktiivkomponente, mis tasakaalustaksid rasunäärmete aktiivsust ja annkaid mati tulemuse. Vabastaksid naha komedoonidest, mis ennetaks aknepunktid eteket tänu antimikroobsele toimele. Kõik see peaks toimuma õrnal, kuid efektiivsel moel.

Kui aga nahka on vaja hooldada kui TUNDLIKKU NAHKA, peame mõtlema, et sellist näonahka tuleb nagu tundlikke inimesigi kohelda õrnalt. Sellise nahatüübi hoolduseks vajalikud aktiivained peavad oelma võimelised leevendama, rahustama võimlikke punetusi, kipitusi, ärritusi. Nahal peab olema küllastus lipiididest ja optimaalne niiskusesisaldus, mis tagavad naha elastsuse ja paindlikkuse. Ning me ei tohi unustada kaitsta, toniseerida ja reguleerida pindmiste kapillaaride läbilaskvust.

Kui otsime aktiivaineid KÜPSE NAHA hoolduseks, peame mõtlema sellistest, mis toimivad elustavalt sellisel nahal, samas pakkuma ka ennetavat toimet. Need peavad suutma ennetama ja toimima naha lõtvumise vastu, kortsude vastu, naha tugevuse kaotuse vastu jne. Kokkuvõtteks, sellised muutused on tüüpilised eakamal nahal.

Lõpetuseks, ei tohi me unustad NORMAALSET NAHATÜÜPI, mida peame kaitsma keskkonna agressiooni eest ja mis on peamine, ennetav toime, mis jätkab normaalse naha seisundi püsmajäämist.

Täida küsimustik ja leia, milline on Sinu nahatüüp ja kuidas ta eest hoot kanda

TESTI – milline on Sinu nahatüüp!

1 – Puudutamisel on nahk…

A. Tihke ja rasune.

B. Keskosas läikiv, põskedel kuivem. 

C. Hea ja pehme.

2 – Kas su nahal esineb läikekohti?

A. Pidevalt.

B. Vahel, enamasti otsmikul, ninal, ja lõual. 

C. Mitte kunagi.

3 – Milline on sinu nahatoon?

A. Pigem tume või oliivikarva.

B. Ei hele ega tume.

C. Küllaltki hele või väga hele.

4 – Kas sul esineb rasust nahka ja vistrikuid?

A. Pidevalt.

B. Vahete-vahel. 

C. Pea mitte kunagi.

5 – Kas nägu õhetab kergesti?

A. Ei.

B. Vahel. 

C. Alati.

6 – Kas nahal on tavaliselt ärritusi?

A. Peaaegu mitte kunagi.

B. Vahel. 

C. Tihti.

7 – Oled tähendanud nahal kiskuvat- või kuivustunnet?

A. Mitte kunagi.

B. Vahel, enamasti talvel. 

C. Peaaegu koguaeg.

8 – On sul avatud poore?

A. Jah, tavaliselt küll.

B. Vahel, ninal ja lõual. 

C. Ei.

9 –Kas su nahal on kuperoosi (kapillaarsed veenid)?

A. Ei.

B. Väga harva. 

C. Tihti.

10 – On sul kunagi olnud allergiat kosmeetikatoodete suhtes?

A. Ei.

B. Vahel, eriti väga kontsentreeritud toodete puhul.

C. Tihti.

Kui enamik sinu vastustest on “A”, on su nahk rasune ja sellel on kalduvus aknele. Üldreeglina mida tugevam nahk, seda kaitstum on ta välise agressiooni eest. Ideaalis võiksid järgida kosmeetiku pakutud ilurutiini, mis reguleerib liigset rasueritust ja ühtlustab naha tekstuuri, andes sellele mati ja tervisliku välimuse. Muideks, sa ei tohiks unustada kindlaid tooteid ebakorrektsuste hooldamiseks. Esmatähtis rasuse naha puhul on kindlasti puhastus, mille abiliseks sobiks näiteks Balacing Purifying toonik ja puhastusgeel. Spetsiaalselt rasusele nahale on Germaine de Capuccini loonud terve Purexpert tootesarja. Rasusele nahale mõeldud tooted leiad ka Purexpert 1-2-3 kinkekomplektist.

Kui enamik sinu vastustest on “B”, on sinu nahk “normaalne”. Soovitame valida oma vajadustele ja soovidele vastavaid tooteid, ei iial unustades naha niisutamist ja selle adekvaatset kaitset.

Kui sa said B ja A enam-vähem võrdselt, on sul normaalne, kuid rasususele kalduv nahk ja sulle võiksid sobida need kergema tekstuuriga kreemid ja hooldusvahendid.

Kui said pea võrdselt B ja C , on sul normaalne, kuivusele ja tundlikkusele kalduvnahk. Sellisel juhul sobivad sulle niisutavad näokreemid. Näonaha kuivuse puhul tasuks esmajoones kasutusele võtta näoõlid, mis annavad nahale Omega-6 ja -9 rasvahappeid, vitamiine ja antioksüdante, mis on kuivale nahale olulised.

Kui said valdavalt “C”, on su nahk kalduvusega kuivusele ja tundlikkusele. Vajad erilist hoolitsust tundlikule nahale ning tooteid, mis tagavad nahale toidetuse ja sügava niisutuse. Selleks sobivad ideaalselt naha ökosüsteemi kaitsvad ja taastavad B-Calm tooted. Tasakaalu säilitamine on võtmeks naha igapäevase  heaolu parandamisel ja vastupanuvõime tõstmisel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga