fbpx

Naha tõeline kaitsja mikrobioomi näol

Igal meie keha ruutsentimeetril saadab oma igapäeva hommikust õhtusse enam kui 100 eri liiki mikroorganismi, kokku arvestuslikult miljon pisi-isendit. Nad elavad harmoonilist üksteisemõistmist peegeldavas sümbioosis nii üksteise, kui meie endiga, suheldes meie, oma peremeesoganismidega, meie immuunsüsteemi kaudu, tehes pidevalt sellele teatavaid parendusettepanekuid. Nende tegelaste kooslust kutsutakse mikrobioomiks.

Meie nahk omastab need sünniprotsessil ema sünnituskanalitest, keisrilõikega sünni korral keskkonnast.

Mikrobioomil on kombeks areneda ja küpseda koos meie, peremeesorganismiga, kuni saavutab stabiilsuse ja on sama individuaalne, kui igaühe ainukordne sõrmejälg, kuid nagu sõrmejäljegi puhul – kehapiirkonniti on mikrobioom teatavate variatsioonidega nende koguse ja tüübi osas.

Eristatakse 2 suuremat mikrobioomi gruppi:

  1. Residentsed mikroorganismid– vaatamata nende kohatisele kadumisele, on neil siiski võime end taastada, neil on võime paljuneda ja end naha külge tugevasti kinni haakida. Vaatamata pisut vaenulikuna näivale elukombestikule, ei ole seda tüüpi mikrobioom kaugeltki mittekahjulik, pigem kasulikki.
  2. Soovimatud mikroorganismid ja/või patogeenid– meie nahale on nad maandunud otse keskkonnast, nad on oportunistlikult meelestatud ning püsides meie nahal vaid loetud päevade kaupa, suudavad sellegipoolest tuua endaga hävingut ning külvata arusaamatusi eelpoolmainitud tugevasse üksteisemõistmisesse, põhjustades seejuures ka soovimatuid põletikulisi protsesse.

Bakterioloogilisest vaatepunktist peetakse nahka teatavaks söödapinnaseks, mille koostises mängivad rolli nii pärilikud eripärad, söömisharjumused, elustiil, kui ka keskkond, milles elame. Sellest lähtuvalt saab kindlalt väita igaühe naha unikaalsust ja kordumatust.

Naha väliskihti ehk epidermist peetakse olulisimaks kaitse-elemendiks eeskätt selle barjääri-funktsiooni tõttu, mis iseenesest on naha immuunsuse seisukohast möödapääsmatu. Nagu iga keskmise kindluse või sõjaväelise kokkupõrke korral, on ka siinkohal töös mitu kaitseliini:

  • Esmase löögi võtab enda peale naha füüsiline ja keemiline barjäär, mis ei lase enesest mööda ühtki vaenulikult meelestatud võõrosist, ega võõra mikroorganismi kutsumata molekuli.
  • Kui mõnel püüdlikul vaenlasel on õnnestunud siiski mõõda lipsata, tervitab neid sulatõrva ja sulgedega relvastatud immuunsüsteem, mis iseenesest on väga keerukas, meid kõigi nakkuste eest kaitsma programmeeritud süsteem.

Residentne mikrobioom osaleb aktiivselt sellises kahekordses kaitsefunktsioonis füüsilise ja immuunse barjäärina ning kaitseb meid ka muul moel:

  • Ta teeb oportunistlike bakterite arenemissoovi väga raskeks ja loob nende elule vaenuliku keskkonna.
  • Aitab halvendada naha pinnale asunud lipiidide olukorda, soodustades kaitsva bajäärifunktsiooni tegevust.
  • Kaitseb immuunsüsteemi UV-kiirte poolse hävitava rünnaku eest.

Naha mikrobioom on kõigile arusaadavalt küllaltki oluline kaitseliin tervise ja särava ilu säilitamiseks.

Lisaks vanusele, toitumisharjumustele, ravimitele jms, on väga oluline koht mikrobioomi heaolu saavutamisel ka nahale kantaval kosmeetikal. Mõned pesemisvahendid ja kreemid võivad naha happesustasakaalu (pH) muutmise tõttu mikrobioomi suures osas hävitada. Päris loogiline oleks õige, naha happesust austava kosmeetika valimine, kas pole? Tahame ometi iga juhul vältida ebasoodsate bakterite kolonisatsiooni meie nahal, mis oma vaenuliku tegevusega põhjustab põletikulisi protsesse, lubades juurde astuda nakkustel, põhjustada allergiaid ja halvemal juhul isegi autoimmuunhaigusi.

Germaine de Capuccini teadlased on probleemi kallal pikalt pead murdnud ja leidnud nahka hellitava, kaitsjatele lisarelvade arsenali kätte ulatava lahenduse B-Calm nime alla koondatud toodete näol. Need kujutavad endast  dermakosmeetilist lahendust ärrituva või tundliku naha probleemidele.

Kui nahk on tõeliselt ärritatud ja selgelt haavatavas seisundis, oleks parim igapäevane abiline B-CALM Correcting Moisturising Cream SPF20. See on niisutav, erütreemide ja ärrituste vastane hoolitsus nahale. Vähendab ebamugava punetuse ulatust ja tugevust, olgu see on ajutine või  pidev. Selle saavutamiseks sisaldab kreem rohelisi pigmente. Rahustab, pehmendab ja lõõgastab, taastades naha kergus- ja mugavustunde. Erakordne tõhusus rosaatseaga nahale.

Kui naha olukord ei ole eriti karjuv ja eelistab kergemat ja õhulisemat kreemi, sobib kõige paremini peenekoelisem B-CALM Fundamental Moisturising Cream-LIGHT. See stimuleerib naha loomulikke kaitsesüsteeme ja vähendab tundlikkust ärritustele, mistõttu kõik märgid naha väiksest kannatusest paranevad silmnähtavalt. Niisutab, silub ja tekitab heaolu-tunde ka kõige ärritunuma naha korral. Naha tekstuur paraneb ilmselgelt. Kiskumis- ja ebamugavustunne kaovad… ja igapäevase stressiga võitlemiseks vajalik selgustunne naaseb

Rikkalikuma lahenduse pakub mäonahale B-CALM Fundamental Moisturising Cream-RICH– see stimu-leerib naha loomulikke kaitsesüsteeme ja vähendab tundlikkust ärritustele, mistõttu kõik märgid naha tundlikkusest paranevad silmnähtavalt. Niisutab, silub ja tekitab heaolutunde ka kõige ärritunuma naha korral. Naha tekstuur paraneb ilmselgelt. Kiskumis- ja ebamugavustunne kaovad… ja igapäevase stressiga võitlemiseks vajalik selgustunne naaseb.

 

The Fundamental Moisturising Cream stimulaeerib naha loomulikke kaitsesüsteeme ja vähendab tundlikkust ärritustele, parendades naha muutuseilminguid silmnähtavalt.

 

Tundliku nahaga näo puhastammiseks ja meigi eemaldamiseks näolt sobib tundliku naha korral kõige paremini B-CALM micellar water gel ehk mitsellaarvesi-geel. Mitselliitidel (molekulid, mis on väga tõhusalt võimelised näolt, silmadelt ja huultelt eemaldama meigi, mustuse ja rasu) rajanev geel. See erineb teistest puhastus-meetoditest, sest puhastab nahka seda ärritamata, naha happelist tasakaalu säästes sügavuti, vajaduseta hõõruda või loputada.

Vabastab koheselt põletus- või sügelustundest. Nahk on värske, hooldatud ja nõtke. Ideaalne tundlikule, punetavale  ning rosaatsea nahale.

Eriti ärritunud nahale toob kiire leevenduse B-CALM SOS Intensive Care Facial Balm. Tundlikule nahale saavad vahel osaks kindlat hoolitsust vajavad “tõelised kriisiolukorrad”. Sellegipoolest on iga inimene, vaatamata naha tundlikkuse tasemele suvalistel hetkedel, erinevates olukordades, vastuvõtlik teatavale stressitasemele. Kliiniliselt tõestatud väga tõhus koheste rahustavate omadustega.