fbpx

7 põhjust miks kasutada silmaümbruskreemi

Silmaümbruse naha eripärad

Mõned naised on küsinud, miks on kreemikomplektides eraldi kaasas silmakreem, mis on pisikeses pakendis ja tihti palju kallim näokreemist. Nad on mulle rääkinud, et nad ei pea seda üldse oluliseks ja kannavad südamerahuga silmaümbrusele tavalist näokreemi. Kui pisut naha ehitust eri näopiirkondades lähmalt vaadata, tekitab selline arusaam mõningast hämmingut.
Noorusliku välimuse vaiksel kadumisel on kõige reetlikumaks näopiirkonnaks ometi just silmaümbruspiirkond. Seda mitmel põhjusel: 

Ei tohi unustada, et silmade ümber on nahk väga õhuke – ülejäänud näo keskmisest nahapaksusest umbes 5 korda õhemana vaid 0,33-0,36 mm paksune – see on peamiseks põhjuseks, miks nahk just silmaümbruses on kõige vastuvõtlikum nahalõtvusele, peenetele joonekestele ja neist arenevatele meeleheidet ja südamevalu põhjustavatele kortsudele.

1.Kortsud silmaümbruses

Oleks ülekohtune unustada, et just silmaümbruse piirkonnas on nahaaluses koes puudu elementidest, mis teevad naha tugevaks – naha all on  minimaalselt pehmet kude, nagu rasv- või lihaskude. Mõlemasse silmamunasse kinnitub vaid kuus väikest silmalihast, mille töö tulemusel on võimalik pilku valitud suunda suunata. Kuigi pideva “treeningu” all, on see lihaskond väga nõrk ning seda koormab pidev pilgutamine ja järjekindlad miimikast tulenevad liigutused. Selliste tugikudede vähesus annab nahale suurema võimaluse nö “ sisse vajuda” ja kahjuks ka kortsude ilmsikstulemisele kaasa aidata. Kortsude tekkimise (ja seetõttu ka ilmnemise) vastu on Germaine de Capuccini pannud kokku võluva Tx Rides Eye Treatment Day&Night silmaümbruskreemi. Selle koostisosade eesmärk on  tugevdada nahka nö “üleval hoidvat” tugikude, ekstratsellulaarset maatriksit ja utsitada nahka loomulikule elastiini ja kollageeni tootmisele – just need loomulikud osised nahas tagavad naha elastsuse, pinguldatuse ja noorusliku sileduse.

Samuti peab  õhuke silmaümbruse  nahk kinni katma sisuliselt tühimiku-positsiooni esindava silmakoopa. 

2.Tumedad ringid silmaümbruses

Kindlasti ei tohiks nimetamata jätta ajaolu, et just silmaümbrus on kõige reetlikumaks unepuuduse, vale toitumise või stressi indikaatoriks tumerõngaste ja silmaaluse turse näol. Silmaaluste tumerõngaste põhjusteks võivad olla nii silmapiirkonna veresoonte vananemine, kui vabade radikaalide rünnak. 

Silmapiirkonna vananemine viitab nende  kasvavale võimetusele kõrvaldada mürkaineid ning laseb verepigmentidel nagu bilirubiin, biliverdiin ja raud koguneda ja järjepidevalt toonida silmaümbruse õhukest epidermist. 

Vabade radikaalide liiga ulatuslik omavoliline rünnak võib silmaümbruse nahas tekitada isegi põletikku. Sellele lisavad kaalu UV-kiirgusest tingitud oksüdatiivne stress ja hormonaalsed muutused. Koos põhjustavad nad piirkonnas suuremaid pigmendiladestumisi, mis muudab piirkonna tumedamaks, jättes mulje auku-vajunud väsinud silmadest. 

Kuna stressist ja tihti ka unepuudusest pääseda ei ole nii lihtne, on Germaine de Cappucini teadlased välja töötanud abivahendid just nende asjaolude põhjus-tatavate iluvigade parandamiseks – valida on lausa kolme tõhusa tooteliini vahel – Tx Rides, Tx SRNS, Tx C+ (A.G.E).

3.Tursed silmaümbruses

Vähesest magamisest, liigsest vererõhu tõusust, suurest soolatarbimisest on häiritud silmapiirkonna lümfisoonte töö moel, et nad ei suuda aeglustunud mikrotsirkulatsiooni tõttu liigset vedelikku enam minema transportida ja annavad võimaluse silmaaluste vedelikutursete tekkimisele. 

Silma alla võib moodustuda ka vanuse ja teatava päriliku eelsoodumusega seotud rasvaturse, mille tekkimine on aeglasem ja mida soodustab silmaümbruse naha tugikudede ning nooruslikku elastsust tagavate kollageenide ja elastiinide nõrkus. Silmaümbruse turseid leevendavad kõik Germaine silmaümbruskreemid, mis erinevalt näohoolduskreemidest sisaldavad turseid alandavaid ja ennetavaid aktiivaineid. Kiiretoimeline nendest on Tx SRNS Illminating Detox silmaümbruskreem, mis on ideaalne hommikuseks kasutamiseks, kuna ta lisab silamümbrusele värskust ja heledamat tooni koos turseid alandava toimega.

4. Silmaümbruse naha ja silmalaugude lõtvumine

Lisaks tursete tekkimisele on soodustatud ka vananenud nahale viitav nahalõtvus silmapiirkonnas ning ka ülemiste silmalaugude vajumine. See muudab silmakontuuri kuivaks ja väsinuks. Nende iluteaduses juba tuttavate kiudude taastugevdamise eest aitavad hoolitseda silmakreemid sarjadest Tx Rides, Tx SRNS, Tx C+ (A.G.E). Eriti tõhus on sellele probleemile vastu astumiseks Tx Lift(IN) silmaümbruskreem.

Uus Timexpert Rides kodune silmaümbruse hooldus on kombineeritud silmajoogaga, et kaotada vananemisilminguid ja tõsta silmaümbruse toonust.

5. Laugude lõtvumine 

Vanuse kasvades, liigsest suhkrutarbimisest tingitud glükeerumise ja keskkonnamõjude (saaste, UV-kiirgus, sinine valgus)) tagajärjel kaotavad nahastruktuuri üleval hoidvad kollageeni ja elastiini kiud oma elastsuse, muutuvad hapraks ja purunevad täielikult, mis jätab naha lõtvunuks ning lubab sel alla vajuda (ärgem siiski unustagem kõikvõimast gravitatsiooni). Kuigi see toimib naha kohta kõikjal kehal, on silmapiirkond ja nägu kõige reetlikumad selle asjaolu demonstreerimisel. Kui teadlikkus sellisest probleemist on juba teadvusese jõudnud, on viimane aeg hakata sellistele väga kurbadele tagajärgedele vastu töötama – Germaine de Capuccini laborites on läbi viidud arvukad uuringud just selle naiste ilu karmilt rööviva nähtuse vastu teadlased on ning välja tulnud revolutsiooniliste nooruslikkusest kinni hoida aitavate toodetega sarjast TX Lift(IN)

6.Luminoossuse kadumine

Lisaks eelnevale ei tohi unustada ka nüüdisajal nahale kõige hävitavamalt mõjuvat keskkonnassaastatust ja sealhulgas just uut aastatuhandet enim kujundavat digisaastet (sinine valgus). Iga keharakk vajab teatavasti eluks hapnikku – kõige paremini on sellega varustatus/lämbumine näha just naharakkudest. Kahjuks käib moodsa linnaliku eluviisiga kaasas nii keskkonna-, kui UV-kiirgusest tingitud saaste. Käsikäes röövivad nad naharakkudelt viimse hapniku ja jätavad selle omasoodu lämbuma, allergilisi reaktsioone paljsastama ja vananema. Kuna ilumaailmaa tealaste jaoks ei ole see teema võõras, on nad eeskätt iseenda välimuse kaitsmiseks välja arendanud tootesarja Excel Therapy O2 ja on nõus pakkumna seda ka teistele enda välimusest hoolivatele inimestele. Soovitav on näiteks siidjas kerge kreem Excel Therapy O2Pollution Defence Eye Contour.

7.Väsinud ilme

Kõikides eelnenud punktides välja toodud asjaolud tingivad väsinud ja kurnatud ilme isegi noorepoolse inimese näol, kes oma näo- ja silmaümbrusnaha eest hästi hoolitsenud ei ole. Lisaks eelpoolmainitud silmakreemidele on mugav ja vajalik iga mõne nädala tagant lasta silmaümbrusel tõesti puhata seda turgutavate silmaplaastrikeste all, mis annavad silmadele kiire kirgastumise ja selguse. Abi toovad Tx Rides Anti-Fatique Aqua Patch silmade turgutajad.

Kõige eelpool mainitu ohjamiseks ongi silmaümbrusele vaja muu näoga võrreldes teistsugust lähenemist, sest ilumaailma edasi liigutava teaduse abil on tänasel päeval kõik võidetav.

Erinevad nahahooldusele keskendunud teadlased on välja toonud mõned põhjused, miks tavaline (vananemisvastane) näokreem silmaapiirkonnale ei sobi (või on lausa kahjulik).

Kõigepealt, ei tohi unustada, et näoniisutaja ei ole vananemisvastane hoolitsus ja kuigi niisutamine on igal juhul ääretult vajalik, ei takista see vananemis-ilmingute esilekerkimist.

Tavalise vananemisvastase näokreemi kandmine silmaümbrusesse ei ole hea lahendus, sest paljud seal esinevad ja üldist näonahka nooremana hoidvad ained on õrna silmaümbruspiirkonna jaoks liiga tugevad, mis võib põhjustada sügelust,  põletustunnet või lausa põletikkulisust. Silmaümbrusele eraldi loodud tooted on ellu toodud kõiki vajalikke aineid nahasse tuues just selliste ebamugavuste vältimiseks ning viivad spetsiaalselt slmaümbruse piirkonnas tõhusamalt toimiva transpordivõrgustikuga naha õigesse piirkonda (fibroplastide rakud dermises) täpselt neid aineid, mida see tegelikult vajab (kollageeni tootmist stimuleerivad ained).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga